Op = echt Op
BILDERHOF | CUVEE WIT 2019
Terug naar wijn assortimentCuvee Wit 2019
Een mooie jonge cuvee opgebouwd uit de Johanniter & Muscaris geeft deze wijn dat typische frisse halfzoetige glas.
Open goed in de balans is dit een heerlijk glas om gedurende de warmere maanden van te genieten, door de combinatie van bovenstaande druiven zeer maar dan ook zeer breed inzetbaar in de proviand, wij geven echter de voorkeur deze vooral bij de BBQ gereed te houden!
Specificaties
Naam Cuvee Wit 2019
Wijnhuis Wijngaard Bilderhof
Eigenaar Wilco Venhuizen
Plaats Dordrecht (Zuid-Holland)
Druifsoort Johanniter & Muscaris
Oogstjaar 2019
Inhoud 75cl
Alcoholpercentage 11%
Wijngaard Bilderhof
Op het Eiland van Dordrecht in het buitengebied tussen het voormalig dorp Dubbeldam en de rand van de Biesbosch in ligt deze unieke wijngaard genaamd Bilderhof.
Mooi op het zuiden gelegen onderaan een dijk zijn de druiven beschut tegen de koudere noorden -en oostenwind en vangen op deze wijze de gehele dag zon.
De naam van deze wijngaard is te herledien aan de nabij gelegen de Bilder van oudsher een afwateringssloot om de oude polders droog te houden. Deze watert af in het Wantij. Ernaast gelegen is de Bildersteeg, vandaar dat gekozen is voor de naam van het wijngoed, namelijk Bilderhof. De grote rivieren om het eiland heen hebben een getemperde werking op het klimaat. De Nieuwe Merwede, Boven Merwede, Wantij en Hollands Diep in de nabijheid zorgen ervoor dat door de temperatuur van het rivierwater vooral in het voorjaar de vorst gematigd is in vergelijking met streken die verder in het binnenland gelegen zijn.
Door deze rivieren en door de werking van het water door de jaren heen bestaat de bodem uit klei. Door middel van druiven geënt op de juiste onderstam te kiezen kunnen ook hier wijnranken groeien.
Recentelijk is de wijngaard serieus uitgebreid met enkele hectare, wij zijn trots dat wij deze wijnen van Zuid-Hollandse bodem aan ieder mogen aanbieden.