Nieuw!
AUANSATI | WIT EIKEN 2025
Terug naar wijn assortimentWit Eiken 2025
Ook deze variant maar direct opgenomen het iets vollere zusje van de reguliere wit , ook deze is opgebouwd uit de bekende Souvignier Gris & Johanniter.
Door de korte houtlagering heeft deze variant iets meer subtiele body wat een meer dan uistekende begeleider maakt bij bijvoorbeeld een witte past met zalm.
Specificaties
Naam Wit eiken 2025
Wijnhuis Wijndomein Auansati
Eigenaar Jan Everts & Karin Elzema
Plaats Kerk Avezaath ( Gelderland )
Druifsoort Souvignier Gris & Johanniter
Oogstjaar 2025
Inhoud 75cl
Wijndomein Auansati
Subliem verscholen tussen de dorpen Kerk Avezaath en Zoelen in de nabijheid van Buren ligt deze waardevolle kleinschalige wijngaard van 0.5 ha.
De gastvrije eigenaren Jan & Karin besloten bij de start voor het aanplanten van de nieuwe Nederlandse rassen zoals de Cabaret Noir, Satin Noir , Monarch en bij de witte druiven was de kezue al snel op de Souvignier Gris en de Johanniter gevallen.
De afgelopen jaren vielen diverse varianten van dit wijnhuis in de medailles bij de Wijnkeuring van de Lage Landen, bij de editie van oogstjaar 2026 zelf weer een gouden medaiile voor de Auansatie Noir.
Wij als Nederlandse Streekwijnen zij bijzonder trots dat wij ook met dit wijnhuis de samenwerking zijn gestart !

